Alban Skenderaj - Jolie

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

жүктөп алуу

Көрүүлөр
2,306,539

Жорумдар

 • away from this universe good morning, take care of yourselves,

  Ovidiu GrecuOvidiu Grecu3 күн мурун
 • Vajza ime e ka emrin zholi 👸❤

  Xhesilda DakajXhesilda Dakaj4 күн мурун
 • ⁰00

  Eridon KrasniqiEridon Krasniqi4 күн мурун
 • 😘 😘 😘 Wow

  Ermir VeliuErmir Veliu5 күн мурун
 • Legend je Alban shqiptarija sdo te lind edhe një her nji Njeri te Tille si TY👌👌

  Xh. DardaneXh. Dardane6 күн мурун
 • 🍊🍊🍊💥💥💥💥

  Lindita VojaLindita Voja6 күн мурун
 • J f

  ermonela mataermonela mata7 күн мурун
 • Super

  Arben BreshanajArben Breshanaj7 күн мурун
 • Te gjitha kenget tende kam kuptim brv Alban 👏🏻

  Eris CuckaEris Cucka7 күн мурун
 • Soul music 🤩

  Sara LSara L8 күн мурун
 • E ndigjoj prap prap ndjej nostargji per femirin time 🥲🥲

  lorenc Glorenc G9 күн мурун
 • Shyqyr Shqiperia ka akoma artist qe din te bejn muzik, kjo esht muzika qe kan nevoj njerzit sot . Respekte

  Donald BardhiDonald Bardhi11 күн мурун
 • Jolie mélange de Kultur 👍🏻et oui la langue française et aussi magnifique

  Tobler JürgTobler Jürg12 күн мурун
 • Me pak fiale fantastike kjo kenge

  Nervin GjyliNervin Gjyli12 күн мурун
 • Si ma ke zonin ta honksha zemren

  Armir TopiArmir Topi13 күн мурун
 • BEBE ❤💚

  rhzeuufzfur/%ž'çfhhegdggfzfzfzfzddAdnan Niksicrhzeuufzfur/%ž'çfhhegdggfzfzfzfzddAdnan Niksic14 күн мурун
 • Nje nga kenget me te bukura qe kam degjuar ne jeten time!!! Perle!!! Urime!!!

  Tomi TeneqexhiTomi Teneqexhi15 күн мурун
 • Me pelqen shume kjo kenge mirepo Nuk e kuptoj pse e perdor Kete emer Jolie a Nuk pate emer tjeyer shqip !!

  Donjeta GashiDonjeta Gashi17 күн мурун
  • behet fjale per nje franceze qe takoi ne paris..keni instrumentalin me trkst ne faqen rime po ju i teresoi

   Piano ShqipPiano Shqip15 күн мурун
 • Je 1sh pz

  Kol KamshiKol Kamshi17 күн мурун
 • Kryeveper 👏👏👏👍🧡

  nicky 641nicky 64117 күн мурун
 • Komplimenti per kengen, muzika shume e bukur

  nicky 641nicky 64117 күн мурун
 • Tekst i magjishëm! Do ta ndryshoja vetëm refrenin.

  Aksa CanolliAksa Canolli17 күн мурун
  • refreni eshte ai qe e ben kengen internacionale..keni instrumentalin ne faqen time po ju interesoi

   Piano ShqipPiano Shqip15 күн мурун
 • 🎵🎶🎧💯🎶🎵

  Μ MΜ M19 күн мурун
 • Kjo keng i shkon te gjithave gocave qe jane jolie 😘😘

  Albana CanajAlbana Canaj20 күн мурун
 • Alban skenderaj ti Ben muzik të bukur❤❤❤😘😘😘

  Ermir VeliuErmir Veliu22 күн мурун
 • Bravo Alban nje ze rrengjethes .

  S JS J22 күн мурун
 • Yy

  Majlinda lamajMajlinda lamaj22 күн мурун
 • 😍❤️

  Emily Greta MacconiEmily Greta Macconi22 күн мурун
 • Super hit

  david sadikudavid sadiku23 күн мурун
 • Video klipin please 👏🏻👏🏻👏🏻

  Jet On/offJet On/off23 күн мурун
 • P w cpeoekeododiococpeseoepeoxkcjcococofofodooddif

  Elena LenaElena Lena24 күн мурун
  • Z

   Elena LenaElena Lena24 күн мурун
  • Qkqqd

   Elena LenaElena Lena24 күн мурун
  • Mdmslspdlfkfkdkslpqpwl

   Elena LenaElena Lena24 күн мурун
  • 😃😃👕👚👚👢👢👞👟👙👙👗👖

   Elena LenaElena Lena24 күн мурун
 • Hdjsakdkgkfgke

  Elena LenaElena Lena24 күн мурун
 • A

  ALBANIAN BOYALBANIAN BOY24 күн мурун
 • N

  Elena LenaElena Lena25 күн мурун
  • Sdfh h f uaskcjfkdf

   Elena LenaElena Lena25 күн мурун
  • Pp

   Elena LenaElena Lena25 күн мурун
  • Mn

   Elena LenaElena Lena25 күн мурун
  • S

   Elena LenaElena Lena25 күн мурун
  • A

   Elena LenaElena Lena25 күн мурун
 • Sqsjjlplazkcjzqqppoios

  Elena LenaElena Lena25 күн мурун
 • Zclwpwldciopppp¶· Jxkxkckfodoffofodpqwpfigu fkfflelpq xjdkdowpapdpdofici 😂😂💋💋💋💋

  Elena LenaElena Lena25 күн мурун
 • Kenge yll bote

  Ana BeqiriAna Beqiri26 күн мурун
 • BRAVO BRAVO BRAVO

  averon veloaveron velo26 күн мурун
 • ze hyjnor..personalitet i rall ! suksese!

  Ejona kajoEjona kajo28 күн мурун
  • kenge magjepse..repeat shum here..per instrumental klikoni faqen time

   Piano ShqipPiano Shqip15 күн мурун
 • Bravo Alban, respekt per ty,,je i vetmi kengetar qe nuk lexoj asnje com negativ per ty

  Lejla PeristeriLejla Peristeri28 күн мурун
 • I vetmi kengetar qe ka mbajtur identitetin e kenges shqiptare, bravo,

  Lejla PeristeriLejla Peristeri28 күн мурун
 • Bravo Alban ke nje ze brilante

  v rv r29 күн мурун
 • Perle!

  Kozeta ZKozeta Z29 күн мурун
 • Super kenge.. Je unik Alban Skenderaj😘😘

  lule bukurlule bukur29 күн мурун
 • Super

  Renata CepeleRenata Cepele29 күн мурун
 • Ok

  Nurije TahirajNurije Tahiraj29 күн мурун
 • Pure talent 👌🏻

  thisisarrogantothisisarroganto29 күн мурун
 • Super hiti i rradhes!! I mrekullueshem si gjithmone!!

  Anila DocajAnila DocajАй мурун
 • 😍😍😍😍

  Anxhela BahaAnxhela BahaАй мурун
 • [F62817]∅ _LOVE ALBANIA

  Kosti SadoKosti SadoАй мурун
 • Vdeksha per kete zë e keto tekste!

  Rr VervainRr VervainАй мурун
 • Je i vetëm që di të shkruash tekste të bukura në shqipëri 🥰🥰🥰🤩🤩🤩

  Miranda ShehuMiranda ShehuАй мурун
 • Vetem un mund ta kem degju 100 herket perle esht gjynah qe te ket klikime don gjoni me shum se sa kjo muzik qe te qetson shpirterisht

  Mir GjoniMir GjoniАй мурун
 • Jolie ❤️

  Yola OxaYola OxaАй мурун
 • Super Alban

  Dionysios GkekasDionysios GkekasАй мурун
 • Kush e degjon në 2021🥰 👇

  Rozalinda MetushiRozalinda MetushiАй мурун
 • Nuk e di kush i ka bere dislike, por di qe atyre s'do t'u hapen dyerte e parajses 🙂😂

  Ervald QoseErvald QoseАй мурун
 • Te rujt zoti je i madh alban skenderaj

  Rim KadiuRim KadiuАй мурун
 • Very nice song.

  Alain M.Alain M.Ай мурун
 • O nderi i kombit shqiptar

  Saimir SherriSaimir SherriАй мурун
 • 🙏🙏🙏Bravo🙏🙏🙏.

  Petrit KapajPetrit KapajАй мурун
 • Ça zeri mo vlla 😍😍

  Music lover GuyMusic lover GuyАй мурун
 • ZHULI ZHULI ku je ti? Jam tu bo I dush or ti.

  A KA KАй мурун
 • A mund ya ktheni kte kengen spanjishte

  Marco DakaMarco DakaАй мурун
 • Sa qetesuese kjo kenge 😘

  Xhensila VerushiXhensila VerushiАй мурун
 • Sdi ta pershkruaj me fjale emocionin qe te transmeton kjo kenge! Bravo Alban

  Olsi XhaxhaOlsi XhaxhaАй мурун
 • Gjithmon ti krijon vetem hite, flm shume ce nuk na zhgenjen kurr Alban Skenderaj 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  GC DaffinaGC DaffinaАй мурун
 • Ador. On repeat 🇹🇩🇦🇱

  J O L I EJ O L I EАй мурун
 • kgcode.info/stream/n2rLn7Smf8eIeo8/video.html

  FlordiFlordiАй мурун
 • Bravo Alban Skenderaj

  Bahri ShefkijuBahri ShefkijuАй мурун
 • geniali sulmon prap me Jolie bravo king Albani,e kush ben dislike ne ket keng ai/ajo sdin qka eshte muzika e mir qe prek rrenjet e zemres me textin dhe muziken qe ka,une e qmoj shume Alban Skenderaj sepse esht unik ne stilin e muzikes ne veshje dhe i pa zevendsushem ne trojet shqiptare

  Arben BaliuArben BaliuАй мурун
 • Bravoo MUZIK ART 🖼

  Visar Visi KrasniqiVisar Visi KrasniqiАй мурун
 • kgcode.info/stream/g6m1cbCHrdNuhaU/video.html&ab_channel=MrEazi Kjo eshte kenge e vjedhur nga Afrika po Albani e ka zbukuruar :D

  samuele longosamuele longoАй мурун
 • nice. ti nuk zhgënjen kurre bravo gjigant

  Albert MinceAlbert MinceАй мурун
 • 👌🏻🙌🏻📯

  Kostandin PuleriKostandin PuleriАй мурун
 • Te lumt Alban se super ze super keng super muzik te lumt shum shum keng e mir si te gjith te tjerat

  Peci FatbardhaPeci FatbardhaАй мурун
 • Ŕŕŕ

  Orgesa SeliOrgesa SeliАй мурун
 • Èŕŕŕŕŕŕèèeèŕèŕèèèŕèeŕŕeeeèèèŕŕŕ

  Orgesa SeliOrgesa SeliАй мурун
  • Ŕŕ44ŕ

   Orgesa SeliOrgesa SeliАй мурун
 • Alban Skenderaj forever!!! The best Sänger ganz Albanien und Kosovo!!

  Sonnen LichtSonnen LichtАй мурун
 • 😍😍

  Gladi ArapiGladi ArapiАй мурун
 • ❄🎄🔯🎁✨👼🎑😌❄🎁✨👼🎄 *Për shkak të dashurisë. Perëndia dërgoi Birin e tij Jezu Krisht të vdiste në vendin tonë. Tri ditë më vonë. U ngrit nga vdekja.* *Tani Vetëm nga Jezu Krishti. Zoti na ka dhënë dhuratën falas të jetës së përjetshme. Ai do të të shpëtojë dhe do të të shërojë.* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

  Mike SaraftMike SaraftАй мурун
 • A e dini çdo te thote Skenderaj mbiemri Albanit? Do te thote Aleksander = Iskander, Emrin Aleksander popujt e lindjes e shqiptojne Iskander, kete emer mbajti edhe Gjergj Kastrioti, Skander pra Aleksander, ne nder te Aleksandrit te Maqedonis I cili kishte gjyshen nga iliria e nenen nga Epiri.

  ttt x654321ttt x654321Ай мурун
 • Wow

  Yllka BajramiYllka BajramiАй мурун
 • Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kaveje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔💔arisi💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

  Enejda XhatufaEnejda XhatufaАй мурун
 • Legjendar...

  Xhevair SeitllariXhevair SeitllariАй мурун
 • Alban skenderaj=Eurovision Kush mendim si une

  Mika OlaMika OlaАй мурун
 • Nice song Alban!! Si gjithmonë,kenget e tuaja,jan perfekt!!👏👏

  Geni MisaGeni MisaАй мурун
 • Alban ke qen I preferuari Im qe kur isha 11 vjeç Je i mbrekullueshem

  Klodi NuhuKlodi NuhuАй мурун
 • Je shum mir te adhuroj

  Klodi NuhuKlodi NuhuАй мурун
 • Pershendetje ! Kush eshte i interesuar per pune online?Pune te cilen mund ta besh nga shtepia apo kudo ndodhesh.Mund te mjaftojn edhe 10 - 15 min perkushtim ne dite Esht kompani udhetimesh

  Zhaneta AbedinajZhaneta AbedinajАй мурун
 • Je yll🌟🥇

  Afërdita TafallariAfërdita TafallariАй мурун
 • Në fiksim me ktë këng ❤️

  Ela elyEla elyАй мурун
 • Hello all !!! Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!! Ju falenderoj nga zemra !!!

  ARISTELAARISTELAАй мурун
 • kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

  Rako GjiniRako GjiniАй мурун
 • Kenge super ,bravo

  Az AzAz AzАй мурун
 • Cest une des meilleure musique au monde

  Edouard DésertEdouard DésertАй мурун
 • Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

  Donika XhakaniDonika XhakaniАй мурун
 • Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

  Nails by meNails by meАй мурун
 • Great tune 👍

  Abs CAbs CАй мурун
 • KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

  Maria BalliuMaria BalliuАй мурун