Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime (Official Video HD)

Produced by Elgit Doda
Lyrics: Alban Skenderaj
Mix & Master: Marenglen Boja
Video: ProVideo
Alban Skenderaj on Instagram:
albanskenderaj
Elgit Doda on Instagram:
elgitdoda
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/parajsa-ime-feat-elgit-doda-single/1517861443
Spotify: open.spotify.com/album/6t8gEEizifRkvqr3gJ3WmG
Deezer: www.deezer.com/en/album/153902872
Nje Tequilla, nje Rose
Capuccino a Frappé
Apo nje Cocktail me Mango?
Ti do volumin ta ngre
Jepi Play ate qe ke
Reggae, Latino, a Tango!
Jo nuk eshte “Calma”
Eshte vetem dielli qe po fshihet neper palma
Arome e detit qe therret ndjenjat e mia
Dhe ne te shtrire qe pijme Mojito Caipiringa!
Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

Luje si “Mambo”
Si “Coco Jumbo”
Boje “La Cozadera”
Si me “Bailando”
Mos thuj “Te Quiero”
E di se sa m’do
N’zemren tone s’jam thjesht Kapiten
Thirrem “ADMIRAL”

S’jena ne “Gringo”, s’jena ne “Gango”
S’jena ne “Rambo”, s’jena ne “Django”
S’kena nevoje “Lui”, “Prada”
Dhe as per “Lambo”
Jepna nje pije nje “Cigar”
Jepna nje zjarr e nje kitare
Diellin, detin, 24, jena pronare
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo dhe Salsa
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo uh, uh, uh

Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

жүктөп алуу

Көрүүлөр
21,290,231

Жорумдар

 • Listening from England, and loving this song!

  Harry RickettsHarry Ricketts36 мүнөт мурун
 • Yksjugt cjqlolaksudhfvdvćiwoakkaxv

  Emine TerkuciEmine TerkuciСаат мурун
 • Mbesa ime 2 vjeçe qe quhet Aria dhe qe daja e do shume i pelqen shume zeri Albanit

  Ergys AlijajErgys Alijaj6 саат мурун
 • PARAJSA IME ❤️ ELONA💓💞💕

  Dori LushkaDori Lushka16 саат мурун
 • Super 😍

  Anxhela SotaAnxhela Sota21 саат мурун
 • Ju lumte shqipe 😘🥰🥰🥰🧡💟💝💔

  leonora leonoraleonora leonoraКүн мурун
 • Bella canzone

  Abdul BenelghaziAbdul BenelghaziКүн мурун
 • Greetings from 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

  DinoDinoКүн мурун
 • Parasja ime❤❤❤❤

  Ads AddAds Add2 күн мурун
 • Bravo😘😘😘🖤❤❤❤

  Ester ZadiaEster Zadia2 күн мурун
 • ❤💙❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  Mondi ShimaMondi Shima3 күн мурун
 • Albanian music the best balcan

  Elidon JakuElidon Jaku3 күн мурун
 • Shume bukur

  Federata BaciFederata Baci3 күн мурун
 • Ne mes te lidos ket ver ne Rimini e kam ven..U knaqen te gjith🇦🇱

  Ilda KodraIlda Kodra3 күн мурун
 • Ku dzdd jexdtx

  Omer AllaOmer Alla3 күн мурун
 • 👎👎

  Barjam BakillariBarjam Bakillari5 күн мурун
 • Love from Bangladesh🇧🇩

  Tania NasrinTania Nasrin6 күн мурун
 • 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱😘😘😘

  Blerta SefajBlerta Sefaj6 күн мурун
 • Super këng

  Ero KakamiEro Kakami6 күн мурун
 • Është një këngë shumë e bukur bravo 👏👏👏

  Erjona XhaferajErjona Xhaferaj6 күн мурун
 • Ju dua shqipëri nga Lugina Presheves

  WreckedWrecked7 күн мурун
  • Dhe ne juve 👐🏻 🇦🇱

   You Like CarsYou Like Cars2 күн мурун
 • Uuuaaaaaa Sa kenge e bukur

  Xhesi XheyXhesi Xhey7 күн мурун
 • Shume bukur

  Mondi ShimaMondi Shima7 күн мурун
 • KTA JAN NE NJE NIVEL TJETER

  ROB LOXROB LOX8 күн мурун
 • Shume bukur

  ELTON HYSAJELTON HYSAJ9 күн мурун
 • Alban Sėnderaj bravo dhe ti elgit doda si gjitthmone i qani kenget bye👏👏👏👄👄👄❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💗💗💗

  Mela MataMela Mata9 күн мурун
 • Greeting from US proud to Albanian 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  8ris k.8ris k.10 күн мурун
 • 00

  JGamingENJGamingEN11 күн мурун
 • 🙂😶😚😍😚😋😍😉😄😂😅

  Marius ShukaMarius Shuka12 күн мурун
  • Jam Markel

   Marius ShukaMarius Shuka12 күн мурун
 • U uuu up ueh

  MirandaSadiki MirandaSadikiMirandaSadiki MirandaSadiki12 күн мурун
 • Beautiful song and gorgeous location for the video. Where was this video taken?

  Christian GojcajChristian Gojcaj12 күн мурун
  • Valona Albania

   Elidon JakuElidon Jaku11 күн мурун
 • ❤❤❤❤❤❤💥❤❤❤❤❤

  Lindita VojaLindita Voja13 күн мурун
 • I like this song...🥀

  Raj PuniaRaj Punia15 күн мурун
 • I love this song 💋

  Blerta BurimiBlerta Burimi15 күн мурун
 • Caipirinha 🍹

  Mota AlvesMota Alves15 күн мурун
 • Pedro Capo - Calma Kjo eshte kenga origjinale. Albani ka kopjuar te gjith tingujt dhe menyren e fjaleve. Duhet ti vije turp qe kopjon me qe e mban veten per kengetar te madh

  Assasins DMAssasins DM16 күн мурун
 • Oh kjo eshte vertet keng e bukur

  Eli ElionaEli Eliona17 күн мурун
 • 🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰

  Ismail KingIsmail King17 күн мурун
 • Bej nje kenge te re te 2021te bukura jane por duhet nje kenge e re 😊😊😊😊😊😊😊😊

  Klajdi KaravidhaKlajdi Karavidha19 күн мурун
 • Yje😍😍😍😍😍😍😍😍😘😘😘😘😘😘😘😘😚😚😚😚

  Ana DineAna Dine19 күн мурун
 • Nje kenge qe te kenaq shpirtin

  Ana DineAna Dine19 күн мурун
 • Ann

  Bruna BreguBruna Bregu20 күн мурун
 • ♥️❤️❤️♥️❤️❤️❤️♥️

  J DJ D21 күн мурун
 • СУПЕР!!!!!!!👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽🙏🙏🙏🙏🙏❤🇦🇱❤❤❤❤❤😘😘😘😘😘

  Неля ШкодинаНеля Шкодина21 күн мурун
 • 💥💥💥💥💥💥💎👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱❤❤❤❤❤❤😘😘😘😘😘😘

  Неля ШкодинаНеля Шкодина21 күн мурун
 • 🍹🍹🍹🍸🍾💃💃💃💃💃💃💃💃🙋‍♀️🌝🌞⭐

  Marigona YlliMarigona Ylli21 күн мурун
 • Bonita canción

  Mihela MargineanMihela Marginean21 күн мурун
 • SA

  asmr editingasmr editing22 күн мурун
 • 😘 😘 😘 Wow e kam cief muzikat të alban skenderaj

  Ermir VeliuErmir Veliu22 күн мурун
 • 0wpljll04

  Toni ina NdojToni ina Ndoj23 күн мурун
 • 😁

  Paola KercikuPaola Kerciku24 күн мурун
 • dashuri

  aldo aldoaldo aldo25 күн мурун
 • Z

  Lorenc SaraciLorenc Saraci25 күн мурун
 • Z

  Lorenc SaraciLorenc Saraci25 күн мурун
 • Snack rg

  Drita HasaDrita Hasa25 күн мурун
 • ❤️❤️

  Valbona SulaValbona Sula26 күн мурун
 • m.kgcode.info/stream/ipbVaNyjqcebXXc/video.html

  altin maresaltin mares27 күн мурун
 • Oarhwjhwfwoepidkh

  Lenci LatifiLenci Latifi27 күн мурун
 • p

  Julian QerushiJulian Qerushi27 күн мурун
 • 😘😘😘😘😘😘 me e bukur

  Fjona ZeqajFjona Zeqaj28 күн мурун
 • Po

  Roksana RoksiRoksana Roksi28 күн мурун
 • Faaantaaastiiike bravo , ata qe se pelqejne thjeshte vijne nga epoke tjeter 😀

  llambi cicillambi ciciАй мурун
 • Fabiana

  Pamela PlakalliPamela PlakalliАй мурун
 • 😘🇧🇭🇧🇦🇨🇫🇭🇲🍏🍆🍏🥦🍆🍊🍳🥘🥖🌯🍪🥟🍆🍏🍓🍔🥙🥘🍭🐷🐨🐼🦃🦈😊🙂😶😜🤤😟🤑😤😤🤑🤑🤯🤭😡🤮👨‍🏫😼😽😽👨‍🍳👩‍🌾🙀🙊😍😍😍🤗😍😍😍😍😍😍😍💄🧥🧥EKBRE

  Taku ElbasanitTaku ElbasanitАй мурун
 • Kenge shum e bukur

  Jona IzetajJona IzetajАй мурун
 • La mia Albania ❤️❤️❤️❤️ti amo

  Sabrina SelmaniSabrina SelmaniАй мурун
 • Schume me pelqen deti edhe kenga

  EnderrjetaEnderrjetaАй мурун
 • Kenga eshte me e Mira kenge mat mir nuk kam par

  EnderrjetaEnderrjetaАй мурун
 • arom e detit qe therret ndjenjat e miaaaaa

  Eljana BuciEljana BuciАй мурун
 • Ihip98u

  Selami LatifajSelami LatifajАй мурун
 • Jane gjithmone HIT

  Xhesika CukuXhesika CukuАй мурун
 • Kenget e Alban Skenderajt jane gjithmone te mrekullueshme

  Xhesika CukuXhesika CukuАй мурун
 • O Zot,kush është ai që nuk e pëlqen këtë këngë?!?!?!?!?!🤔☹️🤔☹️

  Flavia HasaFlavia HasaАй мурун
 • 🔥🔥🔥🥂🏝

  AFRIM ##AFRIM ##Ай мурун
 • e ko bo te bukur kengen

  Florian MerkoFlorian MerkoАй мурун
 • Kenga me e bukur.

  Ester FishekuEster FishekuАй мурун
 • Sa bukur e Kan bere

  Joel MullaJoel MullaАй мурун
 • Keng vertet e bukur.. ne tekst jane perdorur shum fjal dhe me rim. Jo si ne kenget e kengetarve te tjer qe ne pergjithesi kan vetem 5 fjal ne tekst dhe nje refren me tralala.. Per mua vazhdo te shkruani te tilla tekste me shum fjal se do te jet dhe ne ndihm te brezit te ri se po harron gjuhen shqipe. 🇦🇱

  Eva HoxhaEva HoxhaАй мурун
 • 0 arm 0 drog 0 machina lluksi 0 pordh 100% relax

  Bru VloraBru VloraАй мурун
 • 😍😍😍

  Jonka PalokaJonka PalokaАй мурун
 • Bukur

  Haziz Zizi555Haziz Zizi555Ай мурун
 • 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕💪👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋💪💪💪💪💪💪💪💪👋👋👋💪💪💪👋👋👋🖕🖕🖕🖕🖕🤛🤛🤛🤛🤛🤛👅👅👅👅👅👅👅

  Mario MaraMario MaraАй мурун
 • E nu

  Zela ArtaZela ArtaАй мурун
 • T'a djeg parajsen bythqrioooooooooo

  Mario MaraMario MaraАй мурун
 • Shpirtim mkupton love💏💑💏💏💏💏💏💏💏❤💋❤💋👅👅👅👅💖💖💖💖💖

  Amelia Rosela gogaAmelia Rosela gogaАй мурун
 • Hiti i veres se 2020 🔥🔥🔥🏖🏝

  Verona MaraVerona MaraАй мурун
 • Eneida xhatufa 💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kavaje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔aris💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔danjeli💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔parajsa ime💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤❤💔💔🌴🌴

  Enejda XhatufaEnejda XhatufaАй мурун
 • Uouuuuuuuuuuuu

  Mario MaraMario MaraАй мурун
 • Haaaaahaaaaaaaaa

  Mario MaraMario MaraАй мурун
 • Bravo uroj qe muzika e viseve shqiptare Te behet nderkombtare Se ja vlen Flm

  Edmond TahiriEdmond TahiriАй мурун
 • Aroma detit qe therret ndjenjat e mia 👍♥️

  Eno EneoEno EneoАй мурун
 • Je këngëtari me I mire

  Rudibori RudiborijollaRudibori RudiborijollaАй мурун
 • I like your song

  cyber huntercyber hunterАй мурун
 • Alban Skenderaj dhe Elgid Doda ju lumte 💟💞Eshte kenga me e bukur qe kam degjuar

  Filiana NguliFiliana NguliАй мурун
 • Pedro Capo- calma??????????????? 🤦‍♂️

  Laduso GyorgyLaduso GyorgyАй мурун
 • x43333

  eriola Olaeriola OlaАй мурун
 • popullore babaxhàni

  mimoza cenollimimoza cenolliАй мурун
 • I need 1 hour version of this song xD pwease made itttttt.

  TikaTikaАй мурун
 • O ylle

  Rea MelaRea MelaАй мурун
 • 😯

  Fatmira CiliFatmira CiliАй мурун