Alban Skenderaj - Faleminderit (Official Video HD)

Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/Faleminderit
Produced by Lorenc Aliaj, Alban Skenderaj
Lyrics & Melody: A. Skenderaj
Mix & Master: L. Aliaj
Music Video: Talelli Production
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/3KP1aKtUcF3GuafBxi3NsL
Deezer: www.deezer.com/en/album/89065962
iTunes: itunes.apple.com/us/album/faleminderit-single/1454830792?ls=1&app=itunes
Faleminderit
Prapë më sollen këmbët tek ti
Kjo është hera e fundit që pi
Nuk mund ta kthej
kohën unë pas për ne të dy
Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
të kam lodhur zemër, e di
nuk do ti shoh,
nuk do ti puth më sytë e tu
Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë
REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le
Dukesh kaq e lumtur tani
gati dukesh tjetër njeri
Nën cilin qiell,
nën cilin diell merr energji?
Zemër jam vërtet i lumtur për ty
dhe pse s'më lexohet në sy
ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi
Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
më dhe aq shumë vërtet
sa do mjaftonte për 1000 vjet
dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë
REF.:
Faleminderit, Faleminderit
Për çdo çast
dhe çdo frymëmarrje që më dhe
Faleminderit, Faleminderit
Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
aty ku... ku... ku më le
aty ku... ku... ku më le

жүктөп алуу

Көрүүлөр
10,993,340

Жорумдар

 • nje kengetar me shume vlera...........

  Eljana BuciEljana Buci7 күн мурун
 • FALEMINDERI Alban.

  ajna mexhitiajna mexhiti7 күн мурун
 • Faleminderit Nertila .M💘💔💔💔

  Edi AlbaEdi Alba10 күн мурун
 • Faleminderit për ktë këng Alban

  Dorian BuçizaDorian Buçiza15 күн мурун
 • ❤️❤️♥️♥️♥️

  J DJ D21 күн мурун
 • 2021 14 shkurt corona virus

  shqipetshqipet21 күн мурун
 • Eshe e bukur kio muzika ❤❤😘😘😘

  Ermir VeliuErmir Veliu22 күн мурун
 • Jo vetëm bën tekste të mrekullueshëm por gjuha jote perle kjo është shqip e pastër jo këngëtar ordiner që na shkatërruan gjuhën respekt për ty

  Miranda ShehuMiranda ShehuАй мурун
 • 💞💗💞💗💞💗💞💗💞💗

  Rustem SheshiRustem SheshiАй мурун
 • Bellissima canzone, ti ascolto dall’italia 🇮🇹

  MathewMathewАй мурун
 • Cfar zeri ka o zot qetsim per shpirtin je alban 2021

  Lorena UruciLorena UruciАй мурун
 • Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💗💝❤❤💔💔💞💞💞💞💞💞💞💞💘💕💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💓💓💓💎🌴🌴💙💙💚💚💎💎💎💎💎💎💎💓💟💞💕💘💖💝💗❤❤💞💞💞💞💞kavaje💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💟💞💘💕💖💝💗❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕arisi💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚🌴💓💟💞💘💕💔💖💗💝❤❤1💎💎💙💚💚🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤

  Enejda XhatufaEnejda XhatufaАй мурун
 • ❤️❤️❤️♥️❤️👍👍👍👍💞💞💞💞💋💋💋💋

  Nazerke ZhanbirbaiNazerke ZhanbirbaiАй мурун
 • Numero uno

  Cristel BestCristel BestАй мурун
 • ARTIST I SHKELQYER☝☝👏👏👏👍

  Filiana NguliFiliana NguliАй мурун
 • Sa kenge e ndjeshme.Une jam nje fanse e Alban Skenderaj .! Bravo🤗🎵🎶

  Vlora VloraVlora VloraАй мурун
 • 2021 kush e degjon

  bardhi buzukubardhi buzukuАй мурун
 • Shume bukur

  Gerald MusabelliuGerald MusabelliuАй мурун
 • Nga jë

  Gerald MusabelliuGerald MusabelliuАй мурун
 • Ti buzeqesh une i gelltis lotet e mi

  Emi siqEmi siq2 ай мурун
 • Te lumt alban je me i miri un i shkruaj kengat e tua edhe kur do ritem do kendoj shpresoj te jem si ti njelloj sepse un jam piktore edhe jam e mir ne muzik ❤

  Erina NeziriErina Neziri2 ай мурун
  • Je numer 1

   Erina NeziriErina Neziri2 ай мурун
 • Beautiful✨☝👏💫

  MiMi Blue MoonMiMi Blue Moon2 ай мурун
 • Ehh alban. I vetmi kengetar qe shpreh realitetin me kenget qe publikon. Te uroj shendet 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇬🇧🇬🇧🇬🇧

  Shkelzen XeniShkelzen Xeni2 ай мурун
 • Faleminderit Alban 💙🇦🇱❤️😍

  urur2 ай мурун
 • Kenga me e ëmbel ,

  Jani SinomatiJani Sinomati2 ай мурун
 • Ie 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🏆🏆🏆🏆🏆

  Ντονικα ΜπεγκαΝτονικα Μπεγκα2 ай мурун
 • Like kush e degjon akoma ne 2020

  Gersi ShahiniGersi Shahini2 ай мурун
 • Noizy

  Loni LoniLoni Loni3 ай мурун
 • J'dore ❤

  Beki AlhasaBeki Alhasa3 ай мурун
 • King per kenge shqiptar 🇦🇱🇦🇱

  AquaKingAquaKing3 ай мурун
 • 🤩🤩🤩

  NELSON JORGAQINELSON JORGAQI3 ай мурун
 • Data 24.nentor.2020 a degjohet akoma kjo keng?

  Flora DervishajFlora Dervishaj3 ай мурун
 • Kenge qe sa here e degjoi me jep emocion sidomos keto dite vjeshte 2020 🙂🍂🍂

  Flora floraFlora flora3 ай мурун
 • E dashuroj kete keng ❤ eshte super Ps te gjitha kenget e tua jan shume te bukura🤩🤩

  arjola melonashiarjola melonashi4 ай мурун
 • Kengetar i pazvendesueshem

  Klit ElponoriaKlit Elponoria4 ай мурун
 • Shum bukur😍😍😍

  Roberta BauzyteRoberta Bauzyte4 ай мурун
 • 🤗👍👍✋✋😊👌🤩🤩🤩🤩😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍👍👍🍌🍞🍞🍞🌰🌰🌰🌰🌰🌰🌰

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • 😍😍😍😍😍😍💐💐💐💐🌸🌸🌸🌸🌼🌼🌼

  eli alleli all4 ай мурун
 • Mie

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • ❤❤❤👍👍😇👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍❤😘😘😘😊😊😊😊😊😊😊😊😁😁😁😁✋✋👏🤞🤞🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💪💪💪💪💪👍👍😍😍😍😘😘😘

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • Oll0

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • Mie

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • ❤❤❤👍🌟💪😇👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍❤❤❤❤❤❤❤❤

  Miranda QatoMiranda Qato4 ай мурун
 • 100 her ti degjoj kenget e albanskenderajt nuk merzitem kurr super artist 👏👏

  Margarita DokuMargarita Doku4 ай мурун
 • Me kenget e tua un gjej veten time

  Klodi NuhuKlodi Nuhu4 ай мурун
 • Jam fansja jote alban

  Klodi NuhuKlodi Nuhu4 ай мурун
 • Super keng

  Feride PrishtinaFeride Prishtina5 ай мурун
 • Alban Skenderaj you are amazing😚😊😙😙😗😗😍😘☄☄☄☄☄☄☄🌈🌈🌈🌈🌈🌈✴✴❇❇🏳️‍🌈

  Rebekka SherifajRebekka Sherifaj5 ай мурун
 • Dashuri qetesi grohtesi shplodhje zeri yt eshte melodi. Pune te mbare jete te gjate ne boten e muzikes. 🍀

  Briselda TuciBriselda Tuci5 ай мурун
 • A6g

  Fier FierFier Fier5 ай мурун
 • Uuejsnsns s mm😏😏😏😆🙂🤗😉😘😆😍😍😁😍😚🤗😑😣😑🤗😆😅😆😒😕😒😛😓😛🤡😡🤡😡🤧🤢🤧👹😈👹😾👦🙈😽👴👦👴👦👨‍🎨👩‍💻👨‍🎨👨‍💻👩‍🎤👨‍🏭👨‍🎨👩‍💻👨‍💻👩‍🎨👳‍♀️🤶🤶👳‍♀️🤶👱‍♂️👂💅👃👅👣👋👊💅🤛💅👊👐💝💌💣💚🖤💛💢💛💋👐👊👋💣💌💣💚

  Fier FierFier Fier5 ай мурун
  • I iri

   Fier FierFier Fier5 ай мурун
  • 5 Gunn fhuyo70f a geyeyuy7suddg sit8

   Fier FierFier Fier5 ай мурун
 • Uuwhjwjwnensnnxjskskxkn UDHXNNX X. MSLAWIKSJSNSNZNMS

  Fier FierFier Fier5 ай мурун
 • Kwkwkwnwnwnw

  Fier FierFier Fier5 ай мурун
 • So good! The voice, emotions, music, video👏 i loved this song from first listening, although l dont understand lyrics

  Tamara RadojkovicTamara Radojkovic5 ай мурун
 • Është shume e bukur

  Miri MucaMiri Muca5 ай мурун
 • 123456789101112131415161718192021222324252627282930WOW

  Aviola NgjeliuAviola Ngjeliu5 ай мурун
 • Cdo keng e jotja eshte me shum kuptim....ka goditur besoj ne cdo zemer ....meriton nji bravo te madhe 🙏🏾😘

  Anila MucajAnila Mucaj6 ай мурун
 • Zëë fantastik ju dy vëllezër ju ka dash zoti shum

  Ana MemlikaAna Memlika6 ай мурун
 • Faleminderit faleminderit faleminderit . GOOD LUCK !

  Matilda MatiMatilda Mati6 ай мурун
 • U are the best artist. Ur voice can calm down all the heart’s 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇬🇧🇬🇧

  Shkelzen XeniShkelzen Xeni6 ай мурун
 • Role model ne te gjitha aspektet. Bravo 💯👏

  Margarita MukaMargarita Muka6 ай мурун
 • wow this is very much i like. I don't understand but i think is good.

  FuggS _FuggS _6 ай мурун
 • Zeri yt ngre dhe te vdekurit nga vari

  Ilmi HysenajIlmi Hysenaj6 ай мурун
 • Kuptim-plote faleminderit ....sh e bukur Eli hoxha

  Eli HoxhaEli Hoxha7 ай мурун
 • Faleminderit ALBAN per keto kenget qe ben kaq te bukura

  Geri AnxhelaGeri Anxhela7 ай мурун
 • Super keng 😘😘😘😘

  Εργκι ΤσελαΕργκι Τσελα7 ай мурун
 • Nje nder kengeteret we te jjep vullnet per te vashduar perpara para sa vjete vet kengeteri e ka vepru me veten dhe e ka ndryshu jeten bravo

  Ledi GashiLedi Gashi7 ай мурун
 • Naten emire

  Giuliana KashtaGiuliana Kashta7 ай мурун
 • 💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝

  Fatmir VezaFatmir Veza7 ай мурун
 • Te dua shum R! Pergjithmon.

  Anunaki kosovaAnunaki kosova7 ай мурун
 • Ti je artist i kompetuar . Bravo vazhdo te kendosh se lumturon zemrat tona . Me kenget e tua cohemi ne mengjes dhe deri ne mbremje na i ben diten me te bukur

  Anxhela MollaymeriAnxhela Mollaymeri7 ай мурун
 • E mërito një coment ☺☺

  Toni ToniToni Toni7 ай мурун
 • Shum e bukur kenga

  Albi DalipajAlbi Dalipaj7 ай мурун
 • Bravo

  Anik BeshiriAnik Beshiri8 ай мурун
 • ❤️❤️❤️❤️❤️

  Arjeta HoxhaArjeta Hoxha8 ай мурун
 • ❤❤

  Luisa SiloLuisa Silo8 ай мурун
 • 👏👏👏♥️⚘

  Egi NazoEgi Nazo8 ай мурун
 • Soy latina me incanta esta cancion

  Flavia FernandezFlavia Fernandez8 ай мурун
 • Alban je I vetmi kengetar me te gjitha kenget e tua une kam qarw se cdo kenge ka mesazhin e vet.Love you Alban ♥♥

  GodzGodz8 ай мурун
 • Faleminderit ❤

  E. VE. V8 ай мурун
 • 2020

  Serxho GjoniSerxho Gjoni8 ай мурун
 • Po sa me ndjenj i ben kenget brezat kane nje idhull

  Lela LelaLela Lela8 ай мурун
 • nga njeri di si eshte marka e paltos beje e albanit?

  FragillFragill8 ай мурун
 • KengetetuajantembrekullushmeAlbano

  Mir JomMir Jom9 ай мурун
 • faleminderit

  Argjenda Qena HajdiniArgjenda Qena Hajdini9 ай мурун
 • 👍👍👍👍👍👍

  Besar AsaniBesar Asani9 ай мурун
 • Faleminderit per kenget e bukuraa o yll bote 😍😍😍😍😍faleminderit faleminderit ALBAN SKENDERAJ

  ZANA URUCIZANA URUCI9 ай мурун
 • Shqiperia ka nje artist me te zgjuar i cili eshte Alban Skendera😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘🎆🎆🎆🎆

  Partie TorraPartie Torra9 ай мурун
 • Kleaudia ♥️♥️♥️♥️♥️💋💋💋💋💋👏🌹💟💟💝💖💖🙏

  Leven KapllaniLeven Kapllani9 ай мурун
 • 👏👏👏👏👏👏👏👏💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹♥️♥️♥️♥️♥️♥️💋💋💋💋💋💋💋

  Leven KapllaniLeven Kapllani9 ай мурун
 • Faliminderit ty per keto kenge te bukura qe krijon🥰🥰 kenge qe te kenaqin shpirtin

  hava hoxhahava hoxha9 ай мурун
 • Çdo fjale dhe çdo tingull ne kete kenge ma prek zemren time 😢😭😘

  Mari MariMari Mari9 ай мурун
 • I love this song!☺️☺️☺️☺️ Like kush po e degjon ne 2020.

  Danjela LitaDanjela Lita9 ай мурун
 • I love from croatia Albanian music 🇦🇱👍

  maroje kraljmaroje kralj9 ай мурун
 • Artist i vertet🌟

  Fjolla JusufiFjolla Jusufi9 ай мурун
 • Ter

  Sinavere MorinaSinavere Morina10 ай мурун
 • Oo Alban jam 8 vjeç dhe jam fancja jote me e madhe ❤të adhuroj .

  Dea EndiDea Endi10 ай мурун
 • Ynj gg nxekeoeoeek

  Fatjon AlliuFatjon Alliu10 ай мурун
 • Do te ishte prefekt me ermal meten

  blerim llblerim ll10 ай мурун
 • Shumë keng e bukur. Faleminderit ty.

  Flower PinkFlower Pink10 ай мурун