Alban Skenderaj - Nentor, 26 (Lyrics Video)

Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Alban Skenderaj, Lorenc Aliaj
Video Lyrics by Image Studios
Available on:
Spotify:open.spotify.com/album/4IiVTdLByr1XWafIyxAWG6
Deezer:www.deezer.com/en/album/80083252
iTunes:itunes.apple.com/us/album/nentor-26-single/1444752307?ls=1
Nentor, 26

Fundin e ngushte, buzet e kuqe flake
Floket e shtrire dhe syte e lyer, ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
E paduruar, syte ne telefon
dhe ne parfum e dehur sonte ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
Pse ne kinema me shoqet zemer e ke lene kaq vone?!
Jo nuk thash se po me tradheton
por ku po shkon?
Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate
Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26
Takat e larta dhe nje medalion
varur ne qafe dhurate e pervjetorit tone
Ku po shkon? Ku po shkon?
Syte e zhgenjyer ti m’i injoron
Koken e ul dhe oren tende kontrollon
Ku po shkon? Ku po shkon?
Jo nuk jam nje tip festiv une
Asnjehere s’kam pritur shume
por ti po me dhuron nje nate pa gjume,
nje nate pa gjume
Ku po shkon? Ku po shkon?
Ke po pret kaq gjate?
Me thuaj, ku po shkon? Ku po shkon?
Gati eshte mesnate
Gjithe diten si naiv nga ty une prita mbremjen t’a kalonim bashke
Sot qe eshte nentor 26, 26

Tani kater zero ora po shenon
Ditelindjen time vetem Facebook e kujton
Asnjeri s‘me uron
Si me keqardhje Lucky me lepin
Me syte e tij me rikujton besnikerine
dashurine, dashurine
Nje trokitje vjen nga dera
Kush valle mund te jete tani
Zemra do me ndal se per cudi, se per cudi
Jane te gjithe ata qe dua
Me dhurata neper duar
Dhe nga pas dikush leviz
Me puth ne buze dhe thote “Surprize”

жүктөп алуу

Көрүүлөр
4,939,363

Жорумдар

 • kenga nje perl e vertet bravo Alban

  Aldeo BacjaAldeo Bacja15 күн мурун
 • O zot car emocjoni te degjosh zerin tend bravo je i vecant

  Elona KociElona Koci15 күн мурун
 • Alban je parajsa ne toke me zerin,melodite e tekstet e tua.Je unik !

  Genève SuisseGenève Suisse18 күн мурун
 • 1💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔💔eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kavaje💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔aris💎💎💙💙💚💚🌴💓💟💞💘💕💖💝💗❤❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💓💟💞💘💕💖💝💗❤💔💞💘💕💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💞💘💕💓💔💖💝💗❤❣💕💟💘💞💚💚💙💙💎💎

  Enejda XhatufaEnejda XhatufaАй мурун
 • ♥️

  Stefania HatijaStefania HatijaАй мурун
 • Urime jet 🐼♥️

  Arimlav BArimlav B3 ай мурун
 • Sot 26 nëntor 2020, ditëlindja ime duke dëgjuar këtë këngë

  Panagiota M.Panagiota M.3 ай мурун
 • 26:nentori 2020 🥰🥰🥰

  Viva GirlViva Girl3 ай мурун
 • 😍😍😍😍❤️❤️

  Viva GirlViva Girl3 ай мурун
 • Hi

  Bardha BardhaBardha Bardha3 ай мурун
 • .

  Esmeralda TabakuEsmeralda Tabaku5 ай мурун
 • Tre kengetares me te mire te Shqiperisë jane Alban Skënderaj ,Mirjam Cani dhe Arilena Ara keta jane ata qe kur shkelin ne sken jan yje❤️😘😘😘😘😘💙💙💙💙

  ErtiErti5 ай мурун
 • Kush e degjon edhe ne 2020

  Faik KoçiFaik Koçi6 ай мурун
 • Je me i miriii mos ndrysho kurr te lutemmm 😘😍😍

  Faik KoçiFaik Koçi6 ай мурун
 • Lum shqiperia qe te ka Alban , mesoj te tjert te kendojne se na cajn koken me budalliqe

  S JS J7 ай мурун
 • Je kengetar i vertet Alban te lumte👏👏

  Ilirjana KrajaIlirjana Kraja7 ай мурун
 • Aiutooo ho le lacrime.... 😢😢💜💜😍 Poi mi sono messa a ridere da sola😅😅

  Alketa KeloAlketa Kelo7 ай мурун
 • Me kenget e tua kur i degjon krijon nje skenar filmi ,je i parritshem ☘️☘️

  Sara ASara A7 ай мурун
 • Je kryeveper Alban

  xhuljo selimixhuljo selimi7 ай мурун
 • Ca emocionesh te tmerrshme kisha kur degjoja ket kengen ato dite

  Penguine batmanPenguine batman8 ай мурун
 • Trupi me rrenqethet kur degjoj ket ze ket kenge

  Eric NeliEric Neli8 ай мурун
 • Super keng

  Enver BicakuEnver Bicaku8 ай мурун
 • Alban je krngetari im i preferuar

  Enver BicakuEnver Bicaku8 ай мурун
 • Alban jam nje nga fanset e tua dhe nuk u habita nga kjo kenge sepse ti je artisti me I mbrekullueshem ne kete bote ....je thjesht magji ❤❤❤❤❤❤❤❤

  butriorse to deathbutriorse to death9 ай мурун
 • Edrruga e fghh

  ERIONA LISIERIONA LISI9 ай мурун
 • Me 26.11.2012 e kam taku fmr ma t'mir n'bot qka e du mas shumtii n'bot... :) Tduuu El...

  BLE TOXBLE TOX9 ай мурун
 • Faleminderit shume per dhuratat Ishin shume te bukura Era Afrimi dhe mami ❤️❤️❤️

  Albert VokaAlbert Voka9 ай мурун
 • Original ALBAN SKENDERAJ

  Elena GoxhoElena Goxho10 ай мурун
 • Teterakengetetuajanmetebukra

  Erald FlorianErald Florian10 ай мурун
  • Mepelqenshumkemgetetuajounnukflegjupadegjuarketekeng

   Erald FlorianErald Florian10 ай мурун
 • Alban te duam ne Eurovizion 🤟🏼 te perfaqsohemi njëher denjësisht me ty siç e meritojmë

  Giselda PlakuGiselda Plaku10 ай мурун
 • dislike e ki bir veq qe e ke qit kit kong ndaten edhe vitin mat keqin nbot e kisha zhduk prej historie kit dit , klm flm

  Mentor SejdiuMentor Sejdiu10 ай мурун
 • like kush esh ai rob zoti qe e ngjon hala 2020

  Anxhelo OsmenajAnxhelo Osmenaj10 ай мурун
 • Thjesht pyet ku po shkon sesht xheloz por kurjoz

  Danger GirlDanger Girl10 ай мурун
 • 🌠🌠🌠🌠🌠🌟☀️👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼

  Eliersi EliersiEliersi Eliersi10 ай мурун
 • Si me ka shptuar mua kjo kenga uaaaaaaaaa

  lule luleelule luleeЖыл мурун
 • Cfare muzike te qeteson ta mbush shpirtin me qetesi bravo Alban

  Esmeralda BacjaEsmeralda BacjaЖыл мурун
 • Nje kenge e shkelqyer nje tekst i bukur vetem sot e kam degjuar shume here n

  Esmeralda BacjaEsmeralda BacjaЖыл мурун
 • 26 nentor 2019 Never forgotten

  Orjanda KocoOrjanda KocoЖыл мурун
 • Sa her qe ju kujtoj ju te dy me vjen ndermend autografi i mirjamit dhe familja skenderaj. Ju dua deri ne vdekje .

  Alimeja GegaAlimeja GegaЖыл мурун
 • Si ka mundesi qe ia vendosi titullin e kenges "26 nentori"? Kjo vertete eshte rastesi e bkr pasi titulli i kenges dhe data kur ra termeti jane te njejta...

  last chancelast chanceЖыл мурун
 • Uau thash mos ishte kenge per termetin.. ua ca parashikimi kur degjova oren 4 mu dridh mishi.. gjithsesi kenga e bukur po un e kisha mendjen te termeti🤤🤤

  lam viclam vicЖыл мурун
 • Shyqyr qe kishte happy end 😁😁

  Vivian DeVivian DeЖыл мурун
 • Alban

  gerta Avdgerta AvdЖыл мурун
 • 💜❤️💙❤️❤️💙

  Linda BeshiriLinda BeshiriЖыл мурун
 • Per ju qe e keni bere dislike kengen,po ju lajmeroj: "Nuk shkarkohet aty kenga"!😤😤

  Youtube AlbaniaYoutube AlbaniaЖыл мурун
 • Thua ta kete bere per termetin????

  Albania CaritateAlbania CaritateЖыл мурун
 • Kjo kenga eshte thjesht fantastike,e degjoj shume shpesh dhe cdo here qe e degjoj me magjeps.

  ALNORA DushkuALNORA DushkuЖыл мурун
 • A KE PARASHIKU TERMETIN??

  Angry ArchitectsAngry ArchitectsЖыл мурун
 • Kur e degjova per here te pare mu ngjeth mishi nje kenge me shume kuptim kjo eshte emocioni qe n’a percjell kengetari i talentuar Alban Skenderaj bravooooo

  diana DECIdiana DECIЖыл мурун
 • 26 nentor 2019

  Deborah NicksonDeborah NicksonЖыл мурун
 • Mu ne kte dite ra termet ne 2019😂🤦🏻‍♀️pse e bere me kete date😂😂

  Llill hadiLlill hadiЖыл мурун
  • 😂😂😂

   EGMCEGMCЖыл мурун
 • Je i vetmi kengetar qe i jep shpirt kenges urime

  DrakeDrakeЖыл мурун
 • te lumt goja , ti je ilac per veshet 🙏

  Noldi IbroNoldi IbroЖыл мурун
 • SI GJITHMON💖💖💖💗💗💗

  Pac ManPac ManЖыл мурун
 • alban skenderaj te kemi adhruar vite me radh dhe akoma te adhurojm me kenget e tua qe cdo her suprizon kte publik te gjer je i vetmi qe nuk bie dhe do ngelesh gjat ne zemrat e shqiptarve kjo esht me e pakta qe mund te themi per ty pasi ti per ne ke qen i pa lodhshem rrespekte mik

  aldor mersinialdor mersiniЖыл мурун
 • Ditelindja ime ❤️

  Stefania HatijaStefania HatijaЖыл мурун
 • Je 🌟🌟🌟🌟🌟

  mom dadmom dadЖыл мурун
 • 😻😻

  Bøbá spirit ÙwÚBøbá spirit ÙwÚЖыл мурун
 • Nje nderthurje e fjaleve neper vargje e mrekullueshme, aq bukur te lidhura, me aq kuptim , je nje thesar i artit shqiptare. Te adhuroj

  Inda BrahjaInda BrahjaЖыл мурун
 • Kemget e albanit jan te gjit hit

  Stela IljaziStela IljaziЖыл мурун
 • sa e bukur 😍

  Xhersika PrilloXhersika PrilloЖыл мурун
 • Kam lindur ne daten 26 nentor e kjo keng me kenaq e ti alban nuk zhgenjen kurr ❤️

  Stefania HatijaStefania HatijaЖыл мурун
 • KENGE SHUM SHUM E BUKUR E KOMPLETUAR ME TE GJITHA JE ARTIST I MADH ALBAN SKENDERAJ. TE. DUAM. SHUM. SHUM BASHK ME MIRJAMIN DHE AMELIN JENI YJE. ⭐⭐⭐⭐

  albert kodraalbert kodraЖыл мурун
 • Ke bere shum per te arritur ne kete nivel dhe ja ke dal me mund arrihet gjithshka

  dika enkidika enkiЖыл мурун
 • 🌷🌷💖

  Gazmend KumanakuGazmend KumanakuЖыл мурун
 • Nuk ka urim me te bukur per te lindurit ne Nentor,26!

  vasilika koshovarivasilika koshovariЖыл мурун
 • Shum e bukur Alban skenderaj bravo

  jola joljola jolЖыл мурун
 • Edhe un e kam ditelindjen ne 26 nentor ❤❤ Kjo keng ka shume kuptim per mua Doja te dija se cfare eshte 26 nentori per Alban Skenderaj 🤷‍♀️❤

  Sanie BaniSanie BaniЖыл мурун
 • Alban ti je I pavdekshem seriozisht ku po shkon ku po shkon kaq lart like nese e degjoni n'2019

  esli Shahiniiiesli ShahiniiiЖыл мурун
 • Nje kengetar me vler te cmuar ne shqiperi❤❤

  Nada NadaNada NadaЖыл мурун
 • Big Artist 🌟 Albanian Pride 🎼⭐️

  Meti VlogsMeti VlogsЖыл мурун
 • Fantastike,27.06.2019 artist i rralle,jemi me fat qe ende kemi kengetar te tille.

  ALNORA DushkuALNORA DushkuЖыл мурун
 • Po ku Po shkon ! Alban skenderaj ❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️

  Armela MitraiArmela MitraiЖыл мурун
 • Kenget qe ben ti jan super alban kan shum domethenje nje me te vertet nje kengetar i mrekullueshem 😍😍😍

  Egla SalliuEgla SalliuЖыл мурун
 • E me qarë fare🙋

  Noel JaupajNoel JaupajЖыл мурун
 • 100% Talen, zyri, kenga, texti, i ke 100% je shume i mrrekullueshem, je i veqant, te lutem vetem keshtu vazhdo, te bekoft Zoti🤗

  Shpresa HasaniShpresa HasaniЖыл мурун
 • 💋💘

  Shefiko HoxhaShefiko HoxhaЖыл мурун
 • 07:05:2019 like nese akm e dgjon

  Renato RhvRenato RhvЖыл мурун
 • Kur permendet Lucky me dalin lotet vet

  serserЖыл мурун
  • Edhe un kam qên vet,dhe tkuptoj shv8

   unPaty GBunPaty GBЖыл мурун
 • Si gjithmone je i MADH ALBAN SKENDERAJ RRESPEKTE

  Albert TroksiAlbert TroksiЖыл мурун
 • E mrekullueshme kjo kenge,ashtu sic je ti,krenari per ne shqiptaret ,uroj te mbetesh gjithmon larg pisllekut( drog para e femra)

  Drita DemirajDrita DemirajЖыл мурун
 • kenga ka nje prb... koha e zerit origjinal me modifikimin nuk perputhen ...

  Long For Your RemixerLong For Your RemixerЖыл мурун
 • Me plot kuptimin e fjales : ARTIST I VERTETE!

  Kristiana MehmetllariKristiana Mehmetllari2 жыл мурун
 • Te uroj te mira te kesh dhe sa me shum kenge te reja te kenndosh se na kenaq me kenget e tua nuk resht se degjuari

  Luis BoxingLuis Boxing2 жыл мурун
 • Hi Alban je Nje Kengtar Fantastik.Siç Eshe Kantandisur Shqiperia.Vetem Ti je per Te Dgjuar.

  Aleks MukaAleks Muka2 жыл мурун
 • edhe pse Albani ka ditlindjen me 20 prill thank you Alban

  BLENDI THAQIBLENDI THAQI2 жыл мурун
  • BLENDl THAQl shalaana15@gmail.com Ana shala thirr telfoni teri Hangouts Google hin instalu qoma ftesn pranom Hangouts ti mu syni thirr sote mezo telfoni folim sote qoma ftesn pranom Hangouts ti mu syni ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️📲📲📲📲📲📲🤳🤳🤳🤳💞💞💞💞♥️♥️♥️♥️♥️📲📲📲❤❤❤💖💖💖♥️♥️♥️♥️🌹🌹🌹🌹📲📲💞💞💞🌹🌹🌹🌹🌹♥️♥️♥️♥️

   Bona BonaBona BonaЖыл мурун
 • I am born in 26-th of november yesssss

  BLENDI THAQIBLENDI THAQI2 жыл мурун
 • Super Keng 💙

  Suada BerdufiSuada Berdufi2 жыл мурун
 • Me pelqen shum muzika e tij dhe sidomos i kuptohen fjalet qe kendon shum qart ...

  vl kjvl kj2 жыл мурун
 • Nuk diiii sa i mrekullueshem je

  Klajdis_Priam&Warda brother and sisterKlajdis_Priam&Warda brother and sister2 жыл мурун
 • Me pelqen shummmmmm esht keng fantastike.se kuptoj pse me rjedhin lot ne fund te kenges

  franceska hoxhajfranceska hoxhaj2 жыл мурун
 • Shume bukur😍😍😍😍😍

  Fetije KananiFetije Kanani2 жыл мурун
 • Kenga me e bukur

  Anduena PriftiAnduena Prifti2 жыл мурун
 • ke nje Zë aq te but me qetson kur kendon. 1 Kengetar i veqant ke 👍

  Lejla RudiLejla Rudi2 жыл мурун
 • super kenge

  Deni OriDeni Ori2 жыл мурун
 • Kot

  edi durresedi durres2 жыл мурун
 • 😍😍😍😍

  Pink QueenPink Queen2 жыл мурун
 • Ne ate menyre imperfekte qe ndodheshe, ke krijuar nje veper P. E. R. F. E. K. T. E..

  Memento AudereMemento Audere2 жыл мурун
 • Ca te thot vllai....pertej cdo imagjinate. Pertej cdo resliteti. Je I madh

  Ardit LezajArdit Lezaj2 жыл мурун
 • Shkurt fare Artisti me I vertete shqiptar

  xhenisa uzunixhenisa uzuni2 жыл мурун